Magnetizam i svijet magneta

Untitled-2

Vrijeme događanja: 23. studenoga 2016.
Mjesto: Srednja škola fra Andrije Kačića Miošića u Pločama
Nazočni: Učenici naše Škole, maturanti opće gimnazije i tehničari za računalstvo, nastavnici fizike osnovnih i srednjih škola Dubrovačko-neretvanske županije
Sponzori:  Školska knj, Zagreb, OPG  Sršen iz Blaca i  Srednja škola  fra Andrije Kačića Miošića, Ploče
Tema rasprave:
• Magnetizam i svojstva magneta
• Učenički projekt: I to je fizika
Predavač: Sveučilišni profesor, gospodin Ivica Aviani – popularizator fizike u Obrazovnom programu HRT
Uvijek rado dočekivani gost, gospodin Ivica Aviani, viši znanstveni suradnik na Institutu za fiziku u Zagrebu i izvanredni profesor na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu u Splitu, sudjelovao je sa zorno pripremljenim ogledima koji su uz motivacijske ciljeve postigli i približavanje, inače često neprihvatljive tematike nastave koja se izvanredno uklopila u  radionicu: I to je fizika.
Inovacijski projekti naših učenika i njihovog profesora Martina Lukanovića iz fizike i ovaj su put bili zapažena izvannastavna aktivnost tijekom pažljivo pripremljenog poslijepodnevnog aktiva za skupinu učenika naše škole i nastavnika iste skupine predmeta Dubrovačko-neretvanske županije.
Naši maturanti, svatko sa svojim zadatkom, znatiželjno čekaju da nešto fotografiraju, zabilježe kamerom, asistiraju i pokažu da su na granici punoljetnosti.
Snažne poruke i nove spoznaje uputio je naš gost, a nazočni  učenici i nastavnici su s puno pozornosti i ovaj put pokazali iznimnu zainteresiranost za ovakav oblik obrazovnog rada koji bi trebao biti temeljem nastavne građe.
Drugi dio stručnog skupa su naši učenici upotpunili svojim ogledima i bili veoma sretni što su i oni uspješno pokazali svoje znanje.
Lijepo je bilo sudjelovati u neformalnom dijelu druženja uz mandarine OPG-a Sršen i sve ono što su nam naši domaćini pripremili.

Martin Lukanović, prof. fizike

Ina Žderić, prof. hrvatskog jezika

 

 

Simulacija kvantnog stepeništa

 

Kulonov zakon

 

Iglice u magnetskom polju

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *